در نوزدهمین دوره کارسوق چه گذشت؟ (قسمت دوم – شهربازی)

در نوزدهمین دوره کارسوق چه گذشت؟ (قسمت اول – اسکیپ‌روم)
۰۵ شهریور ۱۳۹۸
در نوزدهمین دوره کارسوق چه گذشت؟ (قسمت سوم – یخ‌شکن)
۰۹ شهریور ۱۳۹۸
نمایش همه

در نوزدهمین دوره کارسوق چه گذشت؟ (قسمت دوم – شهربازی)

برای دیدن گزارش برگزاری دوره‌ی تابستانی نوزدهمین دوره کارسوق ریاضی مهرگان به ادامه‌ی مطلب بروید.در کارسوق نوزدهم چه گذشت؟(قسمت دوم)


کارسوق از ۲ تا کلمه ساخته شده «کار» و «سوق»:)))
کار به معنی فعالیت و تلاش و سوق هم به معنی بازاره‌.
اصولا تو بازار می‌رن و یک چیزی را با هم مبادله می‌کنند مثل لباس و کفش و خوراکی و .... حالا ما توی کارسوق ریاضی علاوه بر انتقال اطلاعات ریاضیمون، با هم کلی جنب و جوش و شور و نشاط هم مبادله می‌کنیم. که برای انتقال این هیجان امسال قسمتی داشتیم به اسم شهربازی.شهربازی چیه دیگه؟


توی شهربازی شانزده بازی باحال و مختلف گذاشته بودیم و به هر تیم مدتی قبل از شروع برگه‌هایی شامل اسامی بازی‌ها دادیم تا بعد از آشنایی با قوانین اگر خواستند بازی‌ها را بین اعضای تیم تقسیم کنند.کوپن هم می‌دادین؟


در زمان شروع شهربازی برگه‌هایی داده می‌شد که روی آن برای هر بازی یک کوپن داشت و مسئول بازی بعد از اینکه بچه‌ها بازی را انجام دادند روی کوپن مشخص می کرد که این بازی انجام شده و این تیم برنده یا بازنده بوده. بچه‌ها می‌تونستند زمانی که تمام بازی‌هایی که می‌خواستند را روی برگه اول انجام دادند فقط یکبار دیگه برگه را عوض کنند و یک برگه با شانزده کوپن جدید بگیرند البته باید بگم تعداد بردهای برگه اولشون روی امتیاز هر برد روی برگه دوم اثر داشت برای همین باید گروه‌ها سعی می کردند بیشترین تعداد بازی و برد را روی برگه اولشون داشته باشن.بازی‌ها رو از کجا یاد بگیریم؟


احتمالا الان دارید می پرسید اگه گروهی بازی را بلد نبود باید چی کار می کرد؟؟ باید بگم ما یک ربع اول شهربازی را اختصاص دادیم برای همین یعنی بچه‌ها یک ربع اول می‌تونستتد آموزش هر بازی که کنار اون چسبانده شده را بخونند و اگه سوالی داشتند از مسئول بازی بپرسند تا بتونند با تمام بازی‌ها آشنا بشن و رقابتی برابر بین بچه ها اتفاق بیفته.پس کی بازی می‌کنیم بالاخره؟!؟


بعد از پایان یک ربع اول که مال آشنایی بود اعضای گروه‌ها باید سعی می کردند سریع خودشون را به بازی که توی آن مهارت دارند برسونند و در برابر رقیبشون که عضوی از گروه دیگری بود برنده بشن تا امتیاز اون مسابقه را بدست بیارند.تهش که چی؟


آخر سر طبق روال هر بازاری تیمی که تعداد برد بیشتری داشته باشه امتیاز بیشتر می‌گیره. :))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X
Top